Jak psát komentáře

Zde najdete užitečné informace týkající se komentování příspěvků na stránkách TJ:

Musím se zaregistrovat pokud chci napsat komentář k článku v sekci Aktuality?

V současné době to není nutné. Váš komentář k příspěvku v sekci Aktuality můžete odeslat i jako neregistrovaný návštěvník pokud uvedete své jméno a e-mail. Vemte však na vědomí, že odesláním komentáře vyslovujete svůj souhlas s aktuálním zněním Podmínek použití těchto stránek.

Mohu napsat komentář i k jiným článkům na stránkách TJ, například k této nápovědě?

 Ne, psaní komentářů ke článkům mimo sekci Aktuality není povoleno. Pokud máte připomínky, náměty nebo návrhy na změny či doplnění obsahu stránek mimo sekci Aktuality, kontaktujte, prosím, sekretariát TJ.

Jak mám postupovat při psaní komentáře?

1.  Pod článkem na který chcete reagovat svým komentářem klikněte na odkaz Reagujte. Rozvine se formulář pro napsání komentáře. Pokud je příspěvek otevřen na samostatné stránce, je pro vás formulář již připraven.

2. Do formuláře vyplňte do odpovídajících polí vaše jméno a e-mailovou adresu. Do editačního pole napište text komentáře.

3. Tlačítkem Odeslat komentář můžete komentář odeslat do systému. Před odesláním všechny údaje důkladně překontrolujte, odeslaný komentář nemůžete vzít zpět.

Jaké údaje musím uvést pokud chci odeslat komentář?

 Na stránkách TJ není dovoleno zveřejňovat anonymní komentáře, proto je vždy třeba uvést celé jméno a e-mailovou adresu.

Uvidí návštěvníci stránek mou e-mailovou adresu?

 Ne, vaše e-mailová adresa zadaná v patřičném poli formuláře nebude zveřejněna. Její uvedení je však podmínkou přijetí formuláře ke zpracování.

Mohu do komentáře vložit odkaz na stránky mimo stránky TJ?

 Ano, je to možné. Do textu každého komentáře můžete vložit nejvýše dva externí HTML odkazy.

Mohu v mých komentářích používat značky jazyka HTML?

 V komentářích můžete použít omezenou sadu značek HTML. Seznam povolených značek se zobrazí po kliknutí na odkaz Můžete používat tyto značky nad polem pro text komentáře.

Mohu do svých komentářů vkládat emotikony (smajlíky)?

 Ano, můžete. Pro snazší vkládání smajlíků je k dispozici lišta s náhledy pod editačním polem. Po kliknutí na vybraný emotikon je do textu na místě kurzoru vložena odpovídající značka. Vezměte prosím na vědomí, že systém má někdy se zobrazením emotikonů problémy a značky nemusí být vždy převedeny na smajlíky správně. Větší šance na správné zobrazení je pokud z obou stran značky ponecháte nejméně jednu mezeru.

Je možné do textu komentáře vložit obrázek?

 Ne, vkládání obrázků do komentářů není bohužel možné.

Kdy bude můj komentář na stránkách TJ zveřejněn?

 Komentáře jsou na stránkách TJ částečně moderovány editorem. Pokud se tedy váš komentář na stránkách neobjevil ihned po odeslání, čeká na schválení editorem. Pokud jeho obsah bude editorem schválen, objeví se na stránkách TJ v brzké době.

Bezproblémovým diskutujícím, kteří dodržují pravidla, může být umožněno publikovat komentáře nemoderované. V případě že je to i Váš případ, objeví se váš komentář pod patřičným příspěvkem ihned po odeslání. Každému diskutujícímu je však přinejmenším první komentář vždy prohlédnut editorem, proto měje při odesílání komentářů, prosím, strpení.

Jsem zaregistrován na stránkách TJ. Přináší mi to při psaní komentářů nějaké výhody?

Ano! Pokud se přihlásíte na stránky před napsáním komentáře, nemusíte při komentování zadávat své jméno a e-mailovou adresu. Obojí je automaticky doplněno systémem při odesílání komentáře. Pro moderování komentářů však pro registrované uživatele platí stejná pravidla jako pro všechny ostatní.

Chtěl bych napsat komentář k příspěvku, ale pod příspěvkem není odkaz Reagovat uveden. Jak mám postupovat?

Pokud pod příspěvkem není uveden odkaz Reagovat, editor nebo autor příspěvku nepovolil nebo zakázal zasílání komentářů. V takovém případě je jedinou možností jak uvést na pravou míru nesprávné nebo nepřesné údaje v příspěvku kontaktovat sekretariát TJ.

Můj e-mail byl zneužit k zasílání spamu nebo nevhodných komentářů na vaše stránky a byl zablokován jako e-mail spammera. Jak mám postupovat pokud jej chci opět odblokovat?

Zašlete na sekretariát TJ e-mail s podrobným popisem všech okolností jakým způsobem ke zneužití vašeho e-mailu došlo. Editor stránek okolnosti posoudí a případně může rozhodnout o zrušení vašeho statusu spammera. Upozorňujeme však, že k takovému rozhodnutí dojde jen ve zcela výjimečných případech hodných zvláštního zřetele. 

Můj poskytovatel e-mailu se nachází v blokované doméně a nelze jej použít pro zasílání komentářů. Co mám dělat?

Jedinou možností pokud chcete zasílat komentáře k příspěvkům na stránkách TJ je zřídit si e-mailovou adresu u jiného poskytovatele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *