Jak poslat příspěvek

Otázky a odpovědi k publikování příspěvků v sekci Aktuality na stránkách TJ:

Kdo může poslat příspěvek určený ke zveřejnění na stránkách TJ Sokol Kobylisy?

Publikační systém těchto stránek je určen především pro činovníky a pracovníky TJ Sokol Kobylisy k prezentování aktuálních informací pro členy TJ. Pokud však kdokoli jiný může poskytnout relevantní příspěvek související s problematikou TJ Sokol Kobylisy, může příspěvek odeslat také. O jeho zveřejnění či zamítnutí rozhodne editor stránek ve sporných případech po dohodě s vedením TJ.

Co musím udělat abych mohl poslat příspěvek k publikování?

Stačí se zaregistrovat na stránkách TJ. Podrobné vysvětlení procesu registrace včetně doporučených kroků po registraci před posláním vašeho prvního příspěvku najdete na stránce Jak se zaregistrovat.

Jsem zaregistrovaný a přihlášený. Jak mám postupovat dále?

 1. V pravém sloupci klikněte na odkaz Poslat příspěvek. Budete přesměrován na stránku administrace a bude pro vás vytvořen nový prázdný příspěvek.

2. Do pole pod nadpisem Vytvořit nový příspěvek zadejte název příspěvku. Název by měl být pokud možno krátký a výstižný. Měl by zároveň co nejlépe charakterizovat, o čem chcete psát. Vyhýbejte se, prosím, obecným názvům jako je „Oznámení“ nebo „Důležité sdělení pro členy TJ“ apod. Vhodné názvy jsou například „Letní soustředění žákovských družstev Florbalu 2009“ nebo „Šachový oddíl přijme nové členy“ apod.

3. Do velkého pole pod ikonami můžete začít psát text příspěvku. Váš rozepsaný příspěvek může vypadat třeba nějak takto:

novy_prispevek

Standardně je nad polem pro psaní zobrazena jen jedna řada tlačítek. Druhou řadu zobrazíte druhým tlačítkem zprava vedle tlačítka pro vložení emotikonu (smajlíku).

Po rozbalení druhé řady tlačítek je poslední tlačítko vpravo určeno pro zobrazení nápovědy s dalšími informacemi o použití editoru příspěvků.

4. Pokud chcete vidět, jak bude váš příspěvek vypadat až bude publikován na stránkách TJ, stiskněte tlačítko Náhled vpravo nahoře. Otevře se vám nové okno prohlížeče s náhledem vašeho příspěvku. Náhled je zatím přístupný jen vám, pokud příspěvek ještě nebyl publikován, nikdo jiný jej nevidí.

5. Rozpracovaný příspěvek můžete kdykoli v průběhu vytváření uložit tlačítkem Uložit koncept vpravo nahoře a vrátit se k jeho úpravě později. Postup je stejný jako úprava dříve zveřejněného příspěvku popsaná níže na této stránce.

6. Pokud jste se svým příspěvkem spokojen, můžete jej odeslat k publikování pomocí tlačítka Odeslat k prohlédnutí. Systém váš příspěvek uloží a automaticky odešle editorovi stránek e-mail s informací o odeslaném příspěvku.Váš první příspěvek je hotov!

Mohu do příspěvku vložit obrázky nebo fotografie?

 Ano a je to velmi žádoucí! Fotografie nebo obrázky výrazně oživí váš text a přitáhnou více čtenářů. Do vašeho textu můžete vložit libovolné množství obrázků.

Pro vložení obrázku do rozepsaného příspěvku postupujte takto:

1. V poli pro editaci textu příspěvku umístěte kurzor na místo kde chcete obrázek vložit a stiskněte tlačítko Vložit obrázek – obdélníček za nápisem Přidat média. Objeví se formulář pro vložení obrázku. Stiskněte tlačítko Procházet a ve vašem počítači najděte patřičný obrázek. Vybraný obrázek bude načten do systému a formulář pro vložení obrázku se změní nějak takto:

vloz_obrazek1

Můžete určit, jak má být obrázek ve vašem příspěvku zarovnán – doleva, doprava nebo na střed. Rovněž můžete zadat titulek obrázku, který bude zobrazen pokud čtenář umístí ukazatel myši nad obrázek. Pokud ponecháte URL odkazu prázdné, bude v textu umístěn pouze statický obrázek (odpovídá stisknutí tlačítka žádné). Tlačítko Aktuální odkaz vyplní do pole hodnotu která zajistí, že po kliknutí na obrázek bude váš příspěvek otevřen na samostatné stránce. Volba Odkaz na obrázek zajistí otevření samostatné stránky s obrázkem v maximální velikosti.Pokud vkládáte nový obrázek, uvidíte na místě tlačítka Aktualizovat tlačítko Vložit do textu. Jeho stisknutím se obrázek objeví na místě kurzoru. Kliknutím na obrázek v editačním poli můžete dodatečně upravit jeho velikost, vrátit se zpět k formuláři s parametry obrázku nebo obrázek z příspěvku odstranit.

Kdy se můj příspěvek na stránkách objeví?

 Ihned po odeslání vašeho příspěvku k prohlédnutí je odeslán e-mail editorovi stránek s oznámením o vložení vašeho příspěvku. Jakmile editor váš příspěvek prohlédne, zajistí jeho publikování na stránkách TJ, případně váš příspěvek odstraní pokud není k publikování na stránkách TJ vhodný. Pokud od vás editor nepotřebuje žádné doplňující informace, nebude vás kontaktovat. Proto pokud chcete zjistit, zda váš příspěvek byl akceptován, zkontrolujte, prosím, čas od času stránku administrace v menu Příspěvky, kde uvidíte, v jakém stavu se váš příspěvek nachází. Pokud bude váš příspěvek čekat na prohlédnutí neúměrně dlouhou dobu, editor stránek pravděpodobně z nějakého důvodu upozorňovací e-mail neobdržel. V takovém případě, prosím, kontaktujte sekretariát TJ.

Můj příspěvek již byl odeslán k prohlédnutí, ale potřebuji v něm udělat úpravy, nebo jsem se jej rozhodl odstranit. Jak mám postupovat?

 Na stránce administrace klikněte na položku menu Příspěvky. Uvidíte přehled všech příspěvků odeslaných na stránky TJ. U každého příspěvku uvidíte rovněž stav v jakém se nachází.  Pokud je u vašeho příspěvku uvedeno Čeká na prohlédnutí (anglicky Pending), příspěvek stále nebyl zkontrolován editorem a čeká na publikování. Pokud byl příspěvek již publikován, nemůžete již v něm sám dělat úpravy ani jej odstranit. Pro vymazání příspěvku v tomto případě kontaktujte sekretariát TJ. Pokud příspěvek v seznamu není, byl nejspíš editorem vymazán.

V tabulce najděte svůj příspěvek, který chcete upravit nebo vymazat, a myší ukažte na jeho název. Objeví se položky menu Upravit a Vymazat. Volbou Upravit můžete příspěvek upravovat stejným způsobem jakým jste jej vytvořil. Po skončení úprav můžete upravenou verzi znovu odeslat k prohlédnutí editorem. Volbou Vymazat můžete příspěvek trvale odstranit.

Jsem členem výboru TJ, zasloužilým dlouholetým činovníkem apod. Musí můj příspěvek před zveřejněním prohlédnout editor stránek?

 Samozřejmě nemusí. Pokud chcete přispívat, zaregistrujte se, prosím, na stránkách TJ a z e-mailové adresy použité pro registraci odešlete starostovi TJ e-mail se žádostí o přidělení statutu autora stránek TJ. Starosta žádost posoudí a pokud ji shledá oprávněnou, předá ji administrátorovi stránek. Od něj pak obdržíte e-mailem vyrozumění o vašem novém statutu autora.

Autoři mohou publikovat příspěvky přímo pomocí tlačítka Publikovat, které v jejich případě nahradí výše zmíněné tlačítko Odeslat k prohlédnutí. Odeslané příspěvky se ihned po stisknutí tlačítka Publikovat objeví v sekci Aktuality. Své příspěvky mohou také bez omezení upravovat i po jejich opublikování a rovněž je mohou v případě potřeby sami vymazat.

Tenhle způsob publikování mi nevyhovuje. Jsou i jiné možnosti?

Ano! Stránky TJ jsou spravovány publikačním systémem WordPress a podporují publikační protokol XML-RPC. Pro úpravu vašich příspěvků proto můžete použít jakýkoli publikační program, který podporuje XML-RPC pro WordPress, například Windows Live Writer, který je možno zdarma stáhnout a nainstalovat na počítačích s operačním systémem MS-Widnows XP SP-2 a vyšším. Návod k publikování pomocí Windows Live Writer na stránkách podporujících WordPress XML-RPC je součástí nápovědy programu Windows Live Writer.

Našel jsem na Internetu zajímavou informaci / článek/ obrázek. Mohu je poslat k publikování na stránkách TJ?

Pravděpodobně ne. Publikovat můžete pouze materiál u kterého jste vlastníkem autorských práv. Až na výjimky přichází tedy v úvahu jen vaše vlastní články, fotografie, kresby, videa a podobně. Pokud nejste vlastníkem autorských práv a přesto chcete dokument na stránkách TJ publikovat, musíte doručit do sekretariátu TJ ještě před odesláním příspěvku originál písemného souhlasu autora nebo vlastníka autorských práv s publikováním a autorem nebo vlastníkem práv vlastnoručně podepsaný vytištěný souhlas s podmínkami použití stránek TJ. V této souvislosti je třeba zdůraznit, že autor nese veškerou odpovědnost za to, že veškerý obsah který poslal k publikování na stránkách TJ vyhovuje Podmínkám použití. V opačném případě se vystavuje nebezpečí velmi tvrdých zákonných postihů včetně možnosti trestního stíhání!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *