Košíková

Košíková je v Kobylisích poměrně mladým sportem. Její počátky jsou spojeny s otevřením sokolovny v roce 1957 a se jménem Miloslava Musila, prvního propagátora a trenéra košíkové v Kobylisích. Kobyliské týmy hrají basketbalové soutěže od roku 1958. S příchodem Jana Ullricha se začalo tvořit mužstvo žen, obětavým trenérem mládeže byl i dlouholetý předseda oddílu Jiří Mrázek. V 80. letech minulého století hrálo družstvo žen nejvyšší soutěž – městský přebor – celkem čtyři sezóny, A-muži působili v I. třídě také čtyřikrát, B-muži dvakrát. V tomto období měl dnešní Sokol Kobylisy v mistrovských soutěžích celkem pět družstev – 3 družstva mužů, 1 družstvo žen a tým mládeže.

To je ovšem dávná historie. Dnes má oddíl 36 členů (12 žen, 13 mužů v družstvu “A“ a 11 mužů v B-týmu), z nichž pouze A-muži hrají mistrovskou soutěž – II. třídu. Družstvo žen a muži B se košíkové věnují rekreačně.

V poslední době se zvlášť družstvo A-mužů systematicky omlazuje a stále hledá mladé zájemce o košíkovou. Tréninky mužů “A“ se konají v kobyliské sokolovně vždy úterý od 20 hod, ženy a muži B trénují ve středu od 18.30 přibližně do 21 hod.

Srdečně zveme všechny zájemce o košíkovou, zejména mladé sportovce, kteří již basket někdy hráli, aby se přišli podívat a zahrát si v jedné z nejhezčích tělocvičen v Praze.

vedoucí oddílu – Wohlmut Miloslav
email: pwohlmuth@chello.cz

nebo

Mošna Zbyněk
email: z.mosna@volny.cz

ŽENY: MUŽi “A“
Bodláková Jana Heger Tomáš
Deutschová Jarmila Krejcar Zdeněk
Fuxová Vladěna Křenek Pavel
Hlásková Helena Mošna Zbyněk
Holubcová Renáta Ouzký Petr
Hozová Jana Pernica Luděk
Koubková Milena Schachner Jan
Maryšková Zdena Slaboch Lukáš
Pernicová Dana Sova Tomáš
Pernicová Lucie Štěpánek Petr
Retková Marie Valeška Jan ml.
Štípková Jarmila Valeška Jan st.
  Wohlmuth Miroslav

MUŽi “B“